Anadolu Kentsel Dönüşüm İletişim Talep Formu

Anadolu Kentsel Dönüşüm

ANADOLU KENTSEL DÖNÜŞÜM KREDİSİNDE İŞ BANKASI İLE PROTOKOL | Anadolu Kentsel Dönüşüm

KENTSEL DÖNÜŞÜM KREDİSİ VEREN BANKALAR ve İŞ BANKASI İLE PROTOKOL

ANADOLU KENTSEL DÖNÜŞÜM İNŞ MÜH MÜŞV. SAN TİC LTD ŞTİ firmamız ile İŞ BANKASI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ arasında 28 Mayıs 2014te Ticaret ve Sanayi odası salonunda kentsel dönüşüm kredi kullandırma iş birliği protokolü yapılmıştır. Protokolümüz gereğince riskli yapı tespiti yaptıran müşterilerimize iş bankası ile dönüşüm kredisi hususunda görüşmelerini öneriyoruz.

KENTSEL DÖNÜŞÜM KREDİSİ VEREN BANKALAR ve İŞ BANKASI İLE PROTOKOL

Kanun kapsamında kredi kullanacak gerçek veya tüzel kişilerin bankalardan kullanacağı kredilere; Hazine Müsteşarlığının bağlı bulunduğu Bakanın teklifi üzerine Bakanlar Kurulunca belirlenen oranlarda Dönüşüm Projeleri Özel Hesabından karşılanmak üzere faiz desteği verilebilir.

Kentsel dönüşümde faiz desteğinden faydalanmak isteyen riskli yapısı olan hak sahiplerine bakanlıkla 17 banka anlaşma yapmıştır. Yıllık faizin %4ü devlet tarafından sübvanse edilmektedir. 

ANADOLU KENTSEL DÖNÜŞÜM İNŞ MÜH MÜŞV. SAN TİC LTD ŞTİ firmamız ile İŞ BANKASI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ arasında 28 Mayıs 2014te Ticaret ve Sanayi odası salonunda kentsel dönüşüm kredi kullandırma iş birliği protokolü yapılmıştır.  Protokolümüz gereğince riskli yapı tespiti yaptıran müşterilerimize iş bankası ile dönüşüm kredisi hususunda görüşmelerini öneriyoruz.

Kentsel dönüşümün kredi vb finansal desteklerinden faydalanmak isteyen kat maliklerine ve inşaat firmalarına herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için Çevre Şehircilik Bakanlığı ile anlaşmalı bankalar ile görüşerek menfaatine uygun olan bankaları tercih etmelerini öneriyoruz.

Bu haberin okunma sayısı 3254

Paylaş